1955. gada 11.aprīlis  - Taekwon-do dzimšanas diena!

Tieši šajā dienā Komisija, ģenerāļa Choi Hong Hi vadībā, pieņēma viņa piedāvāto nosaukumu „Te Kvon Do”.

 

Jāatzīmē, ka daudzu gadu garumā, sākot ar 1946.gadu, Choi Hong Hi strādāja pie Korejā esošās tuvcīņas sistematizācijas un pilnveidošanas, kā rezultātā tika uzrakstīts 15 sējumu darbs, kas joprojām paliek par vienīgo, šāda veida traktātu, „cīņu veidu pasaulē”.

Komisijas sastāvā bija vadošie meistari, vēsturnieki un labi zināmi cilvēki no Dienvidkorejas. Šajā fotogrāfijā ir iemūžināts lēmuma pieņemšanas svinīgais moments par Korejas nacionālā cīņas veida nosaukuma piešķiršanu.  

 

Fotogrāfijā: (no kreisās puses uz labo)

 

Sporta kluba Chong Do Kwan direktors Yu Chva Chong, trešā militārā reģiona komandieris, ģenerālis Choi Hong Hi, apvienotā štāba loceklis, ģenerālis Li Heng Gun, vice-spīkers, Korejas Republikas valdības loceklis Zo Keng Ku, politiskās avīzes prezidents, senators, misters - Han Chang Hwan, misters Zang Keng Rok, misters Sun Ho, misters Ko Kwang De un misters Hen Zong Meng.

 

Šis nosaukums aizvietoja vairumu pretrunīgu terminu, kuri bija vairākās Dienvidkorejas skolās, tādās kā – Dang Su, Kong Su, Te Kjong, Kwon Bop u.c. Lielmeistars, ģenerālis Choi Hong Hi ir Taekwon-do autors un izveidotājs. Viņš izplatīja šo mācību visā pasaulē. 1966.gadā, pēc viņa iniciatīvas, tika izveidota pasaulē pirmā starptautiskā Taekwon-do organizācija – Starptautiskā Taekwon-do Federācija (saīsināti no angļu valodas: ITF). Federācijas izveidotājs veltīja visu savu dzīvi izplatot šo mācību visās pasaules valstīs un kontinentos.

 

Ar lielu nožēlu nākas vēstīt, ka ģenerālis, Sason-Nim Choi ir aizgājis no dzīves 2002.gada 15.jūlijā. Taču pateicoties viņa milzīgajam ieguldītajam darbam un pūlēm, viņa „bērni” dzīvo un attīstās 5 kontinentos un vairāk kā 170 pasaules valstīs.